Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

czwartek, 18 lipca 2013

Zmieniamy się na lepsze

Zobacz w galerii >>
Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy wygląd naszej strzelnicy cały czas ewoluuje i to w jak najlepszym kierunku. Część górna ze stanowiskami strzeleckimi ma wyrównane ściany i pomalowana jest na biało, dzięki czemu teraz jest i widniej i przytulniej. 
Ponadto przybyło kilka nowych elementów wyposażenia. Zrobione zostały regały na akcesoria strzeleckie, na kufry i torby strzeclów, stojak na łuki. Wiszą też wieszaki kurtki a pod nimi kolejna półka na akcesoria. Ponadto stanął również kącik kawowo-herbaciany, szczególnie przydatny na jesienne i zimowe strzelania. W przygotowaniu są również 3 kulochwyty do treningów pod dachem w szczególnie wietrzne dni. Dystans niewielki, ale postawę stojącą zarówno z pistoletu jak i karabinka można ćwiczyć.
Od pewnego czasu są zamontowane również składane stojaki przy drzwiach na tor, zrobione również przez jednego ze strzelców. Można na nich odłożyć sprzęt albo podeprzeć się podczas strzelania. Pod nimi położone zostały panele podłogowe na których można również bezpiecznie odłożyć sprzęt strzelecki. 
Do wyremontowania została nam jeszcze część dolna (magazynowa) budynku, ale to wymaga znowu sporego nakładu pracy, a nie jest to najpilniejsza potrzeba.
W następnej kolejności wymienione zostanie ogrodzenie strzelnicy. Słupki gotowe i pospawane czekają na pomalowanie i wbetonowanie w ziemię. Materiały wszystkie są, potrzeba tylko wolnego terminu i rąk do pracy.
Liczymy, że i przy tej inicjatywie będziemy mogli liczyć na pomoc strzelców, a nasza strzelnica będzie się nadal rozwijać.

1 komentarz:

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.