Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

sobota, 26 czerwca 2010

Działki Leśne zapraszają na strzelnicę

Artykuł z portalu www.mojemiasto.pl

Dzięki radzie dzielnicy, amatorzy strzelania z wiatrówek oraz łuków doczekali się pierwszego w Trójmieście legalnego miejsca do uprawiania amatorskiego strzelectwa.
strzelnica na działkach leśnych|dziełki leśne|działki leśne 
strzelnica

Do sukcesu odnowienia strzelnicy, która znajduje się od blisko 60 lat na terenie Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni przy ul. Wolności przyczynili się nie tylko radni, ale także wolontariusze, którzy dzięki bezinteresownej pracy wskrzesili obiekt. Całość kosztowała 65 tys. zł.- Strzelnica nie była praktycznie użytkowana od końca lat 80., kiedy zmiana ustroju spowodowała spadek znaczenia szkolenia wojskowego, a co za tym idzie podupadanie obiektu - tłumaczy Radosław Tyślewicz, przewodniczący Rady Dzielnicy Działki Leśne.

Do tej pory strzelnica była celem wandali, którzy zniszczyli ziemny wał ochronny oraz ogrodzenie okalające obiekt wraz z instalacjami strzelnicy. Pojawiali się tam także narkomani i alkoholicy, dla których malowniczo położony kompleks okazał znakomitym schronieniem. Teraz może stać się mekką wszystkich zafascynowanych bronią.

- Często można spotkać amatorów wiatrówek i łuków w lesie. Pojawiali się też na terenach byłego Polifarbu. Postanowiliśmy działać, by wszyscy chętni, mogli w Trójmieście przyjść i bezpiecznie, w komfortowych warunkach realizować swoją pasję strzelniczą - zaznacza Radosław Tyślewicz.

Co ważne, postrzelać będzie można za darmo. Rano strzelnica będzie udostępniana szkołom, popołudniu grupom zorganizowanym, natomiast wieczorem na obiekt zaproszeni są wszyscy chętni. Na miejscu pojawi się też wypożyczalnia sprzętu. Na miejscu może przebywać jednocześnie sześć osób.

- Obiekt o wielkości 80. m kw. wyposażony jest w monitoring, zadaszenie, oświetlenie, tarcze i podwójne ogrodzenie. Na płotach są specjalne panele ochronne - dodaje Tyślewicz.

Choć oficjalne otwarcie już się odbyło, ze strzelnicy będzie można regularnie korzystać od 15 maja.

Autor artykułu: Patryk Szczerba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.