Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

sobota, 26 czerwca 2010

Gdynia: Strzelnica dla amatorów

Artykul z portalu www.dziennikbaltycki.pl
2010-05-04

Skończył się remont dawnego Parkuru Strzeleckiego przy ZSO nr 2 (ul. Wolności 22 B). Od 15 maja 2010 roku obiekt będzie dostępny dla wszystkich miłośników broni strzeleckich, na które nie trzeba mieć zezwolenia.
Odbudowa obiektu kosztowała 65 tys. zł. Pieniądze pochodziły z konkursu "Bezpieczna Dzielnica" i budżetu RD Działki Leśne.

Korzystanie ze strzelnicy jest bezpłatne dla szkół i dla indywidualnych użytkowników wiatrówek, łuków i urządzeń ASG.
Autor artykułu: Agata Grzegorczyk

3 komentarze:

  1. Jak dla wszystkich miłośników broni strzeleckich, na które nie trzeba mieć zezwolenia, to dla wszystkich. A nie tylko dla łuczników, wiatrówkarzy i komandosów z ASG. Pamiętajmy jeszcze o czarnoprochowcach i ich broni rozdzielnego ładowania, którym też od niedawna przyznano prawo do robienia tego na co mają ochotę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście można pisać na ten temat na internecie, ale niczego to nie zmieni. Oprócz tego, że strzelnica musiałaby zapewne spełniać inne wymogi techniczne (a co za tym idzie wymagałaby większych nakładów finansowych), to jeszcze należy brać pod uwagę że znajduje się jakby nie patrzeć w dzielnicy mieszkalnej. Nie sądzę, żeby jakakolwiek rada dzielnicy zgodziłaby się na zakłócanie ciszy swoich mieszkańców. Pomijam już różnice w popularności i dostępności miedzy bronią czarnoprochową, a sprzętem do pozostałych sportów strzeleckich. Ja nie nie mam nic przeciwko czarnoprochowcom, ale zanim napisze się jakiekolwiek krytyczne słowa, warto zastanowić się dlaczego jest tak, a nie inaczej albo po prostu zapytać. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Mi się bardzo podoba

    OdpowiedzUsuń

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.