Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

FAQ

Często zadawane pytania:
Własne pytania można zadać za pomocą formularza komentarzy na dole strony. Na pewno odpowiemy, a baza pytań dzięki temu będzie rozbudowywana.

-Czy można przyjść na strzelnicę o dowolnej porze i w dowolny dzień ?
Nie, strzelnica jest dostępna zgodnie z grafikiem spotkań dostępnym w dziale Spotkania stosownie do zainteresowań czy posiadanego sprzętu.

-Czy jest od razu możliwość postrzelania, czy też należy w jakiś sposób się zapisać?
Nie trzeba sie zapisywać, wystarczy przyjechać na strzelnice w którymś z dostępnych terminów.

- Czy można przychodzić indywidualnie czy trzeba  grupowo? 
W wyznaczonych terminach można indywidualnie. Można również grupowo po uprzednim ustaleniu terminu spotkania. 

- Czy w dni kiedy odbywają się np spotkania z wiatrówką, to oznacza, że w ten dzień jest możliwość postrzelania tylko i wyłącznie z wiatrówki?
Ze względu na różna specyfikę i organizacje spotkań poszczególnych sekcji lepiej jest przychodzić na odpowiednie spotkania. Jeśli opiekun danej grupy np łuczniczej zgodzi się na obecność np kogoś z repliką ASG i soba taka podporządkuje sie organizacji spotkania grupy łuczniczej - owszem jest to możliwe.

- Jakie są koszty korzystania ze strzelnicy?
Za wstęp i korzystanie ze strzelnicy nie są pobierane żadne opłaty.

- Co muszę ze sobą zabrać?
Najlepiej, jest przyjść z posiadanym sprzętem i akcesoriami. Wyposażenie strzelnicy jest dostępne dla każdego, ale czasami, ze względu na sporą liczbę zainteresowanych trzeba trochę zaczekać na wolne stanowisko.

-Czy dużo osób korzysta ze strzelnicy i jeśli tak to czy trzeba długo czekać na swoją kolej?
Na chwile obecną liczebność grup pozwala na wygodne strzelanie bez czekania na swoją kolej i taki stan będziemy starali się utrzymać. Jeśli chętnych będzie przybywać to przybędzie również terminów w grafiku spotkań. 

-Czy istnieje możliwość wypożyczenia łuku i strzał (odpłatnie czy za darmo)?
 Sprzęt, którym dysponuje strzelnice (w tym łuki i strzały) strzelnica udostępnia nieodpłatnie. 

-Czy można zwrócić się do osoby opiekującej się grupą o pomoc i wskazówki odnośnie poprawienia techniki strzeleckiej, postawy itd.?
Oprócz opiekunów grup wszelką pomocą służą również starsi stażem strzelcy. Jeśli się czegoś nie wie, wystarczy zapytać. Na pewno ktoś pomoże zarówno w kwestiach technik strzeleckich jak i doboru sprzętu. Strzelnica jest najlepszym miejscem do zapoznania się z różnymi rodzajami sprzętu strzeleckiego przed zakupem własnego.

Inne powtarzające się pytania będą dodawane do tej listy.

2 komentarze:

  1. Jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie i chciałabym się nauczyć strzelać. Jakie/czy są opłaty za instruktora? I czy wystarczy po prostu przyjść w wyznaczonym terminie i zapłacić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wystarczy tylko przyjść w wyznaczonym terminie i nic nie trzeba płacić.

      Usuń

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.