Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

sobota, 26 czerwca 2010

W Gdyni będzie można sobie postrzelać

Nowa 
strzelnica w Gdyni zostanie oficjalnie otwarta w połowie maja.
fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
Nowa strzelnica w Gdyni zostanie oficjalnie otwarta w połowie maja.
Kosztowała ponad 64 tys. zł i sporo pracy wolontariuszy, ale korzystanie z niej będzie darmowe. Profesjonalna strzelnica na Działkach Leśnych została otwarta w czwartek.

Strzelnica przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni (ul. Wolności 22 B ) istniała już w czasach PRL. Potem została opuszczona, podupadła, zaczęła zarastać. Nawet gruz z remontowanej w latach 90. pobliskiej szkoły został wrzucony na jej teren.

Od dwóch lat trwały tam jednak prace porządkowe, które pilotowała Rada Dzielnicy Działki Leśne. Gruz wywiozło kilkanaście ciężarówek. Społecznicy otrzymali granty z miejskich konkursów, dorzucili trochę z własnego budżetu, zmobilizowali mieszańców do pomocy i efekty ich pracy można już podziwiać.

Przy szkole jest teraz profesjonalne miejsce dla miłośników strzelania z wiatrówek, łuków i air soft guns, ochrzczone mianem Parkur Strzelecki im. gen. Józefa Hallera.


- Do tej pory strzelców można było spotkać wszędzie. Wystarczy wyjść na spacer do lasu czy przejść się okolicami byłej fabryki Polifarbu. Stąd pomysł, by stworzyć strzelnicę, która będzie bezpieczna i funkcjonalna - mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Działki Leśne, Radosław Tyślewicz.

Korzystanie z nowego obiektu będzie darmowe, co sprawiło, że jeszcze przed otwarciem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych jest dużo, ale organizatorzy czekają na kolejnych, nie zamykając grafiku.

- Strzelnica będzie otwarta przez cały dzień. Rano odbywać się będą zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych, wieczorami postrzelać będzie mógł każdy. Można przyjść z własnym sprzętem, ale na miejscu jest też wypożyczalnia broni krótkiej, długiej oraz precyzyjnej - zachęca Radosław Tyślewicz.

Nowy obiekt wyposażony jest w zadaszone pozycje strzeleckie, monitoring, tarcze i oświetlenie. Chroni go podwójne ogrodzenie, a na płotach są jeszcze dodatkowe drewniane panele. Jednocześnie ze strzelnicy może korzystać sześć osób. Oficjalne otwarcie w połowie maja. 

Autor artykulu: Michał Sielski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.