Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

niedziela, 4 września 2016

Mistrzostwa Europy

Jedną z najpopularniejszych w Polsce konkurencji strzelectwa terenowego jest HFT - Hunter Field Target. Celami są metalowe figurki ze strefami trafień o średnicach od 15 do 45 mm. Cele ustawione są na dystansach od 7,5 do 41 m. Główną trudnością jest ocena odległości do celu i wybranie odpowiedniej poprawki. Nie można przy tym zmieniać nastawień celownika. Za przewrócenie figurki otrzymuje się 2 punkty, za trafienie w figurkę bez przewrócenia - 1 punkt, za całkowite chybienie celu - 0 punktów.
W najbliższy weekend (10-11 września 2016) odbędą się najważniejsza impreza dla strzelców HFT - Mistrzostwa Europy HFT. W tym roku zawody odbywają się w Łodzi. Strzelcy z różnych części świata będą na nich walczyli o tytuł Mistrza Świata HFT. Wśród nich nie zabraknie ludzi z Trójmiasta i okolic. Trzymajmy więc za nich kciuki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.