Parkur Strzelecki Gdynia

im. Józefa Hallera von Hallenburg
Oficjalna strona strzelnicy na Działkach Leśnych w Gdyni

sobota, 21 maja 2016

VIII Kaszubski Puchar FTJesteśmy już po zawodach z cyklu Pucharu Polski PFTA, które odbyły się na terenie Adventure Parku w Gdyni. Pogoda była wyśmienita, słońce cały czas pięknie świeciło. Zawody przebiegły w piknikowej atmosferze. 
W sobotę rozegrano konkurencje Silhouette. Rywalizacja była bardzo zacięta. W karabinie o 2 miejscu zdecydowała dogrywka pomiędzy trzema osobami, które zdobyły po 30 punktów. Januszpelle, Mały oraz Witboj walczyli zaciekle, ale to właśnie Januszowipelle udało się zdobyć drugie miejsce, a Mały wystrzelał trzecie. Wygrała Ania, która nie dała szansy przeciwnikom i wystrzelała 32 punkty. W pistolecie było podobnie. O 3 miejscu zdecydowała dogrywka pomiędzy trzema osobami, które zdobyły 23 punkty. Wygrał ją Michael Grey, pomimo dużych starań pozostałych.
To nie był koniec rozgrywek strzeleckich na ten dzień. Wieczorem odbyły się nocne zawody HFT. Tor składał się z 20 figurek, po dwie na stanowisko. I znów nie obyło się bez dogrywek. Maszot oraz Krauser zdobyli 37 punktów, był to najlepszy wynik podczas nHFT. 
W niedzielę rozegrano zawody z HFT1, HFT2 oraz FT. Tor składał się z 40 figurek, po dwie na stanowisko. Pogoda sprzyjała piknikowej atmosferze, podtrzymywanej przez koleżeńskie rozmowy pomiędzy grupami. W HFT1 najwyższy wynik zdobył Witboj (77). Drugie miejsce po dogrywce uzyskał Maszot, a trzecie Januszpelle (po 76 punktów). 
Tomx bezapelacyjnie wygrał w HFT2, zdobywając 69 punktów. Drugie miejsce zdobył Majecha - 65 puntków, a trzecie Spinner - 63. 
W FT o 1 miejscu zdecydowała dogrywka pomiędzy Małym a Czaputkiem. 


Podczas ceremonii rozdania nagród, nasz kolega Majecha odebrał z rąk Prezesa PFTA, Witboja Bojanowskiego, diamentową odznakę za zdobycie trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Świata HFT, które odbyły się w marcu br. Gratulację!!


Wszystkie wyniki można znaleźć TUTAJ
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski PFTA odbędą się 5 czerwca w Łazach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tresć komentarzy wysyłana jest do moderacji i pojawi się po jej zatwierdzeniu. Ma to uchronić stronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby zamieszczać reklamy i inne nieodpowiednie treści.